Program w TVP o zmianach w telekomunikacji z napisami napisami i PJM od Dostępni.eu

Monika Szczygielska-kadr z programu GLOB z napisami i PJM

Od kwietnia mamy rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji w sprawie udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami w usługach telekomunikacyjnych, w pracach nad którym uczestniczyliśmy. Nowe prawo oznacza przystosowanie punktów obsługi klienta, urządzeń telefonicznych, ofert i umów dla osób z niepełnosprawnością ruchową i sensoryczną (głuchych, słabosłyszących, niedowidzących i niewidomych).

Organizacje pozarządowe z Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni uczestniczyły w procesie tworzenia prawa. Wspólnie z Ministerstwem przedstawiciele róznych organizacji, w tym Dostępni.eu nagrali programy telewizyjne o zmianach. Emisja pierwszego odcinka w magazynie nowości naukowych GLOB odbędzie się już w najbliższą niedzielę 7 września o godz. 11:00 w TVP Regionalnej. W programie wystąpi Monika Szczygielska. Kolejne dwa odcinki zostaną wyemitowane w następne niedziele września o tej samej porze, natomiast pozostałe dwa w październiku również w niedzielę. Powtórka programu w środy o godz. 10:30.

W programie mowa będzie o nowościach technologicznych dla osób z różnymi niepełnosprawnościami, zmianach społecznych i zmianach w prawie. Kolejne odcinki poświęcone są m.in. działaniu pętli indukcyjnej oraz tłumacza migowego on-line. Zapraszamy!

Zespół Dostępni.eu zrealizowal  napisy dla niesłyszących i tłumaczenie na język migowy do programu.

powrót

Aktualności

czytaj wszystkie aktualności