Ponad 50 filmów z tłumaczeniem na PJM w serwisie ninateka.pl od Dostępni.eu

Kadr ze spektaklu Makbet z PJM

Dzięki współpracy Dostępni.eu z Narodowym Instytutem Audiowizualnym w serwisie ninateka.pl dostępne są materiały wideo z profesjonalnymi tłumaczeniami migowymi filmów, spektakli, dokumentów, programów publicystycznych, bajek i animacji.

W 2016 roku nagraliśmy tłumaczenia na język migowy do programów publicystycznch i edukacyjnych. Z PJM powstały kolejne odcinki "Kulturanka", "Przewodnika po sztuce", seria wywiadów z wybitnymi aktorami i reżyserami "Rozmowy Poszczególne" oraz spektakle teatralne.  

W 2014 roku przetłumaczyliśmy na PJM m.in. filmy Krzysztofa Kieślowskiego "Aamator", "Krótki film o miłości", "Krótki film o zabijaniu" oraz spektakl "Makbet" w reż. Andrzej Wajda.

Od początku stycznia 2014 roku w serwisie www.ninateka.pl można oglądać materiały edukacyjne z tłumaczeniem migowym. Na polski język migowy przetłumaczyliśmy wówczas 10 filmów, które zostały wybrane po konsultacjach z nauczycielami z warszawskich szkół dla młodzieży niesłyszącej. W pierwszej kolejności przetłumaczyliśmy lektury szkolne i pomoce dydaktyczne na historię, plastykę i godzinę wychowawczą.

W roku 2016 oraz w latach 2013-2014 w serwisie pojawiło się ponad 50 filmów i programów, których tłumaczenia na język migowy zrealizował zespół Dostępni.eu.

Filmy z tłumaczeniem migowym najłatwiej znaleźć w dziale dostępność serwisu ninateka.pl.

https://ninateka.pl/strona/dostepnosc

powrót

Aktualności

czytaj wszystkie aktualności